Eleştiriler Makaleler Müzik Yaşamdan

RadyoWebmaster

Demin R10.net’te dolaşırken Proje Geliştirme – Beyin Fırtınası bölümde rastladığım bir projeden bahşetmek istiyorum.

Öncelikle böyle projelerin hayata geçmesi ve yeni farklı birseylerin girişimini görmek hoşuma gidiyor.. Tabi herşeyde oldugu gibi bundada bir gelişim süreci olucaktır..

Yani Projenin gelişimi sürecinde + ları ve leri görülücektir ve bu hep böle kalıcak değil..  ilk (Artı) + larından bahsedersem gördüğüm kadarıyla;

Webmaster‘lara ait bir radyo olması dikkat çekici, ve geliştirilebilir bir proje olması, yeni açılmasına rağmen r10 da dikkat çekmiş , dinliyici kitlesine FlashPlayer – MediaPlayer – Winamp olarak 3 farklı dinleme seçeneği sunması, İstek hattı üzerinden istekleri kabul etmesi yanı sıra Facebook üzerindeki  istekleride kabul ediyor olması iyi olmuş, Özgün makalelerin yazıların Canlı yayında okunması ve dinliyicilere bu bilgilerin ulaştırılması güzellik katmış.

Her Güzel şeyin (Artı) + ları oldugu gibi (eksi) – leride vardır;

Sitenin favicon’u olmaması ve istek sayfasının favicon’unun olması(dalgalanan türk bayrağı), Radyonun tek sayfadan oluşup görsellik açışından kısıtlı kalması, istek sayfasının görselligi, yeni açılmış olduğundan dolayı yayın akısının olmaması yani hangi saatlerde yayında kalınıp ne zaman yayında olmuyacağının bilgisinin sitede bulunulmaması

(eksi) – lerinin düzeltilmesi yanı sıra birkaç tavsiye vermem gerekirse;

özgün makalelerinin okunması yanı sıra extra olaraktan Makale olaraktan yazan arkadaşlardan ses kaydıyla iştenmesi ve  onay alan makalelerin  gün içinde belli saatlerde yayınlanması (Bunun için makale onay sartlarının oluşturulması)… belli günler ve saatlerde  iştege göre tekrarlanması gibi..

Son olarak Radyowebmaster.com için

(Artı) + ların , (eksi) – lerin ve tavsiyelerin yanı sıra Projenin devamlılığıda önemli.. Umarım ki bir çok radyo kuruluşlarında oldugu gibi bu girişiminde son bulmamaşı ve uzun uzun bir süre yayın hayatında kalması dileklerimle..

Ahmet beniz

1 Comment

  • Makalenizi çok beğendim. Gerçekten inceleyip güzel noktalara değinmişsiniz teşekkür ederim destedğiniz için.

Yorum yap :)